15 stavki koje svaka mama treba da ponese sa sobom kada ide u šetnju

Bliži nam se lepo vreme, proleće je pred vratima, mada se čini da ove godine zime nije ni bilo. Samim tim, boravak napoju, u prirodi i na svežem vazduhu, ne samo da je preporučljiv za mame i bebe, već je jedva očekivan.
Draga mame, kako biste se lakše organizovale sa vašim mališanima, dajemo vam spisak stavki koje treba da ponesete sa sobom kada izlazite napolje sa njima:
Evo 15 stvari koje bi trebalo da budu neophodne u torbi za šetnju svake mame sa bebom:
1. Pelene – sigurno već da znate da su prve na spisku
Uvek treba da imate dovoljno pelena za svoju bebu, u zavisnosti od toga koliko dugo planirate da budete odsutni od kuće. Bebi se menja pelena na 2-3h, pa u skladu sa tim preračunajte koliko vam je pelena potrebno.
2. Vlažne maramice su pored pelena jako bitne
Vlažne maramice su neophodne za brisanje bebine zadnjice, lica i ruku. Vodite računa ako je beba osetljiva na izbor maramice. Preporučuju se one koje imaju veži procenat vode i koje ne sadrže parfeme. Ovde možete pročitati koje su vlažne maramice prirodne sa 99,9% vode.
3. Rezervna odeća za bebe
Rezervna odeća će vam dobro doži u situaciji ako se beba isprlja ili prospe, zahvaliće vam se što ste doneli rezervnu odeću.
4. Pokrivač
Korisno je u slučaju da je bebi hladno ili ako treba da se pokrije.
5. Flašica i formula (ako je beba hranjena na flašicu):
Uvek treba da imate dovoljno flašica i formule za hranjenje bebe tokom šetnje.
6. Kašika i hrana (ako beba jede čvrstu hranu):
Ako vaša beba jede čvrstu hranu, ponesite kašiku i malu količinu hrane.
7. Duda (ako beba doji):
Ako se beba doji, uvek treba da imate dudu u torbi za šetnju.
8. Kapa i šešir:
Kapa ili šešir su neophodni u slučaju da je sunčano ili hladno.
9. Kabanica ili kišobran:
U slučaju kiše bićete zahvalni za kabanicu ili kišobran.
10. Sredstva za dezinfekciju ruku:
Uvek treba da imate sredstva za dezinfekciju ruku da biste održavali higijenu vaše bebe i sebe.
11. Naočare za sunce:
U slučaju sunčanog vremena, naočare za sunce su neophodne za zaštitu bebinih očiju od sunčevih zraka.
12. Repelent protiv insekata:
U letnjim mesecima, repelent protiv insekata može biti koristan da spreči ujedenje bebe.
13. Podloga za previjanje:
Ako bebu treba presvući, podloga za previjanje je neophodna da bi se osigurala čistoća i higijena.
14. Termos sa toplom vodom:
Ako se beba hrani na flašicu, za pripremu formule neophodna je termosica sa toplom vodom.
15. Mobilni telefon:
Mobilni telefon je koristan u slučaju da treba da pozovete hitnu pomoć ili pedijatra.
Šta raditi sa bebom u prirodi?
Bebama se sviđa da istražuju i upoznaju novi svet oko sebe, pa ih možete povesti u prirodu kako bi im pružili novo iskustvo. Evo nekoliko aktivnosti koje se mogu raditi sa bebom u prirodi:
Šetnja: Jednostavna šetnja u prirodi može biti veoma stimulativna za bebu. Ona će se diviti prirodnim zvukovima, mirisima i bojama.
Piknik: Uz poneti ćebence i nekoliko užina, možete napraviti maleni piknik sa bebom. Ona će uživati u okruženju i mirisu prirode.
Razgledanje: Bebe vole da istražuju svoju okolinu. Neka vaša beba istražuje okolinu, dodiruje listove, cveće, zemlju i ostale stvari koje su joj dostupne.
Slušanje zvukova prirode: Priroda ima bogat zvučni svet. Pokažite svojoj bebi zvukove prirode, kao što su cvrkuti ptica ili šuštanje lišća.
Puzanje: Ako vaša beba već puzi, priroda je odlična prilika za puzanje. To će joj omogućiti da istraži različite površine i terene.
Igranje sa peskom: Ako imate priliku da odete na plažu ili pored reke, beba može da se igra sa peskom, što je veoma korisno za razvijanje fine motorike.
Otkrivanje različitih tekstura: Priroda nudi različite teksture koje beba može da istražuje. Pokažite joj drvo, kamen, zemlju, trava, lišće i druge stvari sa kojima može da se igra i istražuje.
Osveženje u vodi: Ako je toplo vreme, beba se može osvežiti u vodi, bilo u bazenu ili pored reke ili jezera. Budite oprezni i uvek držite bebu u blizini.
Važno je da budete oprezni i uvek držite bebu na oku, bez obzira na aktivnosti koje radite u prirodi. Prilagodite svoje aktivnosti bebinim potrebama i njenom uzrastu, i ne zaboravite da je najvažnije da uživate u prirodi zajedno sa svojom bebom.