Da li koristite blagodeti prirodnih ulja za kosu?

Ulje za kosu

Za blagodeti prirodnih ulja za negu kose i kože se zna već hiljadama godina. Još su stari Grci i Rimljani imali posebne posude u kojima su držali biljna ulja namenjena nezi. 

Prva sredstva za negu kose nastala u Francuskoj su se bazirala na biljnim uljima dovezenim iz dalekih krajeva. Lekovitost i sposobnost regeneracije koju imaju pojedina biljna ulja nisu ni danas manje popularna u nezi kose. 

Ulja za kosu mogu biti: esencijlna, koja se razblažuju, i čista biljna ulja kao što je slučaj sa kokosovim, bademovim, maslinovim i arganovim uljem. 

Najtraženija su biljna ulja od organski gajenih biljaka koja stižu sa njihovih prirodnih staništa, na primer arganovo ulje iz Maroka. 

Ulja za regeneraciju oštećene kose

Kozmetičke kuće koje se bave proizvodnjom preparata za profesionalnu negu kose se utrkuju ko će osmisliti bolju kombinaciju biljnih ulja namenjenu regeneraciji kose. 

Biljna ulja za regeneraciju kose imaju fantastičan učinak čak i kada se ne koriste redovno. Povrh svega odlično se kombinuju sa specijalnim šamponima i maskama za oštećenu kosu i u sadejstvu donose brži oporvak kose. 

Efikasna su čak i kod drastičnih hemijskih oštećenja kose nastala usled korišćenja blanša i skidača farbi za kosu. 

Najčešće se za regeneraciju oštećene kose koriste mešavine hladno ceđenog arganovog ulja, ulja baobaba, pustinjske urme, limuna, masline i suncokreta. 

Ulje za oblikovanje kose

Ulje za kosu može da ima odličan efekat na trajnost jednostavnijih frizura, ali i daje kosi neodoljiv sjaj. Ulje je pogodno za naglašavanje ravne kose ili blagih talasa, kao i završnog dela lokni. Ukoliko bi se nanosila na cele lokne, otežalo bi i ispravilo kosu. 

Za oblikovanje kose može da se koristi kokosovo, čičkovo i avokadovo ulje. Za kovrdžavu kosu je dobro babasu ulje, dok je tanku kosu najbolje ulje avokada ili specijalna mešavina Monoi ulje za kosu

Svakodnevna nega kose

Svakodnevna nega kose podrazumeva hidrataciju kose, koja je naročito dobrodošla u hladnim zimskim danima i u vreme povećanog UV zračenja. 

Moringa ulje za kosu ima sjajna hidrirajuća svojstva zbog kojih je pogodna za sve tipove kose. Hidrataciji kose doprinose i druge mešavine ulje, posebno one na bazi arganovog i kokosovog ulja. 

Ukoliko mučite muku sa masnom kosom i peruti, ulje čajevca razblaženo u maslinovom ulju može da vam pomogne. Čajevac ima fantastično antifungicidno i antibaktericidno dejstvo, te je čest sastojak preparata protiv peruti i seboreje. 

Osobe koje imaju usporen rast kose i slabu kosu najbolji rezultat postižu sa ricinusovim uljem koje se nanosi na vlasište. Takođe, može da posluži za povremeno hidriranje suve kose i dodavanje efekta sjaja na svečane frizure. 

Svakodnevnom upotrebom ulja za kosu omogućava se njen bolji rast, otpornost na vremenske uslove i smanjuje se lomljenje.

Kada se i kako nanose ulja za kosu?

Terapeutska ulja koja se nanose na vlasište, treba naneti na čistu i suvu kosu, držati pola sata do sat vremena i oprati blagim šamponom. 

Za razliku od njih, ulja nemenjena oblikovanju kose, kao što su avokadovo, kokosovo i različite mešavine, nanose se pre sušenja, na isfrotiranu kosu. Ta ulja imaju zaštitnu ulogu jer štite kosu od termičkog oštećenja. Nakon feniranja kosa ostaje meka, elastična i sjajna. 

Ulja za kosu namenjena svakodnevnoj nezi i hidrataciji se nanose nakon sušenja i feniranja kose. Ona doprinose oblikovanju kose, ali im to nije prvi zadatak. Naročito su efikasna kada treba sjajem istaći pojedinačne pramenove ili delove kose. 

Gde nabaviti ulje za kosu? 

Portal Bellissima Shop je online prodavnica na kojoj možete pronaći sva ova ulja za negu kose kao i druge preparate najvećih svetskih proizvodjača po povoljnim cenama.  

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *