Kakve zaštitne maske su najbolje za vaš telefon?
Mnogi na nošenje telefona bez zaštitne futrole ili maske gledaju slično kao na vožnju bez pojasa ili sigurnosne opreme. Svaki odgovorni vlasnik pametnog telefona zna da se kupovina telefona ne završava samo tu, već da se uređaju mora obezbediti i adekvatna zaštita i/ili dodatna oprema.
Međitim, kako znati koja maska je najbolja za naš telefon? Da li bi trebalo obratiti posebnu pažnju na neke karakteristike? Tekst pred vama, obezbediće vam sve potrebne informacije pomoću kojih ćete svom telefonu uvek moći da obezbedite najbolju zaštitu na tržištu.
Maska za telefon treba da bude od otpornih materijala
Često postavljamo pitanje, da li maska uopšte može da zaštiti telefon od spoljašnjih uticaja. Kakvu masku odabrati, od kog materijala?
Međutim maska visokog kvaliteta za mobilni telefon može biti izrađena od nekoliko materijala, oni su i najčešći na tržištu, a materijal ljudi obično biraju prema svojim preferencijama, ili prema vrsti posla kojim se bave, odnosno vrsti opasnosti kojoj izlažu svoj uređaj.
Prema tome, možete izabrati masku za telefon koja je izrađena od plastike, silikona, kože, pa čak i metala. Međutim, nisu svi materijali isti, odnosno, ne pružaju jednaku zaštitu.
Neelastične maske za telefon od tvrdih materijala
Iako je većina savremenih maski za telefone izrađena od veoma otpornih i elastičnih materjala, često se dogodi da naiđemo na uređaje koji ako da su u oklopu. Takve maske su obično izrađene od tvrde plastike odnosno od polikarbonata – izdržljivog materijala koji se koristi za pravljenje prozora i druge stolarije.
Ovakve maske su obično veoma pristupačne i lake su za dekoraciju. Međutim, boja na njima nakon nekog vremena bledi, naročito ako vam je telefon često izložen suncu, a u opasnosti ste i da vaša zaštita deluje jeftino.
Maske za telefon od kože ili sintetike
Ukoliko želite da vaša maska za telefon pod pristima ima prijatan dodir i teksturu, biraćete maske od kože ili zaštitu izrađenu od sintetičkih materijala koji nalikuju koži ili gumi.
Zaštita za telefone od ovih materijala pruža odličan osećaj u ruci i idealna je za sve koji ne vole svoj telefon da drže u masci. Elegantna je i veoma otporna na klizanje.
Neka od lošijih strana ovakvih maskica jeste cena, koja ume da bude značajno viša od cene običnih, plastičnih ili silikonskih maski.
Maske od silikona
Dolazimo i do jednog od omiljenh materijala za izradu maskica za telefone – silikona. Silikonske maske su prema iskustvima mnogih korisnika najbolja alternativa plastici jer odlično štite telefon, jednako su rasprostranjene i pristupačne, lako se rukuje njima i izuzetno su podložne farbanju, dizajniranju i stilizovanju.
Međutim, imajte na umu sa se silikonske maske veoma brzo i lako prljaju, a da je njihovo čišćenje zahtevnije. Takođe, usled starenja, mogu izgubiti dosta inicialnog dizajna i ukrasa, požuteti i delovati neugledno.
Maskice od drugih materijala
Pod “drugim materijalima” za izradu maskica za telefone obično se navodi drvo, odnosno bambus i metal, ponajviše aluminijum. Zaštita od drveta deluje moderno i može se stilizovati tako da izgleda veoma atraktivno, ali ne pruža dovoljnu zaštitu aparatima.
Osim toga, ovakve maskice često spadaju u domen ručne izrade i pomalo hipsterskog poimanja aksesoara. Ređe pojavljivanje na tržišu obezbedilo im je i znatno višu cenu.
Za maske od metala koristi se aluminijum, titanijum, mesing i drugi dragoceni metali. Ovakve futrolice su teže, dobro štite telefon od spoljašnjih uticaja ali mogu uticati na bežično punjenje, prijem signala i klizave su.
Vrstu maske uskladite sa vašim i potrebama vašeg telefona
Telefoni se najpre oštete tokom korišćenja, kada se dogodi da uređaj ispadne, ivica se ulubi ili mu samo tokom tipkanja po ekranu ogrebemo površinu noktom.
Takođe, zavisno i od posla kojim se bavite, da li radite na visinama, jeste li stalno u pokretu i ako je vam telefon u većoj opasnosti od težih oštećenja nakon pada – obezbedite mu bolju, snažniju zaštitu.
Ako je rizik od prlkavih ruku, prosipanja tečnosti i sličnih nezgoda veći u vašem poslu, najbolje bi bilo da svom pametnom “ljubimcu” obezbediti masku sa preklopom (flip cover), ili takozvanu futrolu.
Ovakva maska za telefon štiti aparat sa svih strana, čak i sa strane, što je vrlo pogodno i ukoliko se dogodi da vam telefon ispadne na ivicu. Savremene maske na prekop mogu se se zatvarati pomoću kopče, ali funkcionišu i bez nje, pogotovo kada su namenjene modernim modelima telefona.
Ne morate brinuti ni o izgledu svog telefona, jer se moderne maske izrađuju u brojnim bojama i dezenima, a neretko ih možete i lično dizajnirati. Najbitnije je da imate svest o tome da svoj aparat morate optimalno zaštititi, kako bi vas dugo služio!