Ugradnja zubnih implanata – moguće rešenje za vaš problem

Usled neadekvatno vođene higijene usne duplje dolazi do raznih oboljenja zuba, njihovog propadanja, što na kraju može voditi potpunom gubitku zuba. Međutim, naravno da se dešava da i pored pravilno održavanja higijene, usled nekih urođenih anomalija ili drugih bolesti, imaju problem sa zubima.

Sa napredovanjem medicine došlo je i do napredovanja stomatologije, kao posebne grane medicine. Tako da postoji rešenje gotovo za sve probleme sa zubima, pa čak i za one kojima nedostaje zub ili više njih. Za to je pravo rešenje ugradnja zubnih implanata. Međutim, danas je sve više i onih koji se iz estetskih razloga podvrgavaju različitim stomatološkim intervencijama.

Prvi korak pre postavljanja zubnog implanta

Kada budete otišli u stomatološku ordinaciju na stomatološki pregled, doktor stomatologije-implantolog će vam pre svega predložiti 3D snimanje. Na osnovu tog snimka stomatlog će imati uvid u stanje vaših zuba, na osnovu koga će znati kakva je sposobnost vaših kostiju za prihvatanje implanta. Ovome se mora posvetiti dosta pažnje, kako bi se na taj način izbegle sve buduće komplikacije.

Bitno je da ordinacija ima i tim stručnjaka koji se godinama bave ovom problematikom i imaju dosta iskustva.

Šta je još neophodno pre same ugradnje?

Ono što je prvenstveno neophodno jeste da zakažete svoj termin kod svog doktora stomatologije- implantologa. Kada bude izvršio detaljan pregled, on će znati da li postoji mogućnost za ugradnju zubnih implanata.

Kontraindikacije za ovu intervenciju jesu generalno loše stanje zuba, autoimune bolesti i malignitet. Posle već pomenutog 3D snimka, ako je sve u redu, stomatolog će vam zakazati intervenciju. Ponekad je za prihvatanje zubnih implanata neophodno ugraditi sinus lift ili veštačke kosti.

Rizici i komplikacije

Rizici i komplikacije koji prate ugradnju implanata dele se na rizike koji se javljaju tokom operacije (poput prekomernog krvarenja ili povrede živca), one koji se javljaju u prvih šest meseci (kao što su infekcija i neuspeh u integraciji) i na one koji se javljaju dugoročno (poput periimplantitisa i mehaničkih kvarova).

Cena ugradnje zubnih implanta

Mnoge stomatološke ordinacije vrše i besplatne preglede, potom daju dijagnostiku na osnovu koje predlažu šta je i kako najpogodnije uraditi u vašem slučaju.

Cena je prililno fisoka i zavisi od nekoliko faktora, kao i od vrste krunice koju ugrađujete, ali ono što je važno je da se ovom intervencijom rešava veliki problem.

Ono što će mnogima od vas biti olakšica jeste da ugradnju zubnih implanta kao i sve druge intervencije, u mnogim stomatološkim ordinacijama, možete platiti u više rata.

Ukoliko vam sve navedene informacije nisu sasvim dovoljne, uvek možete otići do stomatološke ordinacije i potražiti odgovore na svoja pitanja, ali i dobiti stručan savet.

Raspitajte se

Pre nego odete u bilo koju ordinaciju, raspitajte se ko ima najviše iskustva u tom poslu, iza koje ordinacije stoji stručniji tim.

A pogledajte i oko sebe, možda je neko od vaših rođaka ili komšija već ugradio implante. Zašto i ne biste pitali kroz šta su prošli i koju bi vam ordinaciju preporučili?

Ne zaboravite na higijenu

U svakom slučaju, uvek je bolje sprečiti nego lečiti, zar ne? S toga je veoma važno pre svega održavati higijenu zuba, četkicom i pastom, a po potrebi i koncem za zube. Nikako ne odlaziti u krevet na spavanje bez opranih zuba, jer su tokom noći vaša usta zatvorena što je pogodno za razmnožavanje bakterija.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *